O mnie

Każdego dnia, za każdym razem gdy otwieram stronę Ichtio.pl powtarzam sobie pewien tekst, którym chcę się z Wami podzielić.

Nie wezmę więc udziału w debacie, gdzie jedna strona przedstawia obiektywną prawdę, a druga nie. To są tematy, które nie powinny być poddawane debacie. One nie powinny być przedstawiane przed audytorium jako debata.

Nie poddawajmy więc debacie czegoś, co jest obiektywną prawdą tego świata.

Neil deGrasse Tyson

Przy okazji zajmowania się tematami akwarystycznymi, mam ogromną potrzebę poszerzania wiedzy i dzielenia się tym doświadczeniem z innymi. Czerpię ją wyłącznie z potwierdzonych (na miarę wiarygodności ośrodków naukowych) informacji. Zdobycie owej wiedzy wymagało od badaczy poświęceń, mnóstwo pracy i pasji.

Czuję ogromny podziw dla tych ludzi. Prace, którym poświęcili wiele lat życia, leżą na wirtualnych półkach i błyszczą jak diamenty. To ogromny zaszczyt móc z nich korzystać i być mostem pomiędzy tym, co specjalistyczne, a tym, co popularne.

Od 10 lat zajmuję się zawodowo rybami ozdobnymi. Przedtem zajmowałam się akwariami aranżacyjnymi – holenderskimi i naturalnymi. Akwarystyka to moja praca i pasja. Możliwość zajmowania się rybami i ich poznawanie od strony naukowej jest dla mnie jak spełnienie marzeń.

Miłego czytania moi drodzy,

Kinga Smyk