Gen. Maczka 14, 60-651 Poznań
731 146 133

Sklep Mamut ryby – Wrzesień 21

Sklep Mamut ryby – Wrzesień 21

Mamut miedzik obrzeżony

Gdy chodzi za nami płaszczka, to warto odwiedzić Mamuta. Dowiedzmy się najpierw:

  •  jakiego akwarium potrzebuje,
  •  co je
  •  jakie parametry powinna mieć woda dla takiej ryby.

Kiedy już to wszystko zrobimy, odwróćmy się znowu i sprawdźmy, czy płaszczka nadal za nami chodzi. Jeżeli tak, to idziemy do sklepu Mamut.

Spis ryb Mamut
Spis ryb Mamut

Kiedy najłatwiejsza w utrzymaniu ryba wygląda tak, że prawie jej nie poznajemy, to znaczy, że ma w sklepie dobre warunki. My akwaryści lubimy takie ryby najbardziej. Nie dość, że są ładne i zdrowe, to jeszcze… tanie.

Mamut miedzik obrzeżony
Miedzik obrzeżony

Każdy wie, jak wygląda razbora klinowa, prawda? A nieprawda, bo gdyby wszystkie były takie, jak te w Mamucie, to na pewno znalazłoby się na nie o wiele więcej chętnych.

Razbora klinowa sklep Mamut
Razbora klinowa sklep Mamut

Istnieją wielbiciele i sceptycy małych szarych rybek, jednak drobnotka nadobna ma wiele kolorowych akcentów, które pokaże tylko tym akwarystom, którzy zapewnią jej odpowiednie warunki w akwarium. Ta malutka rybka może stanowić wielką gratkę lub ciekawą obsadę nanoakwarium.

Drobnotka nadobna sklep Mamut
Drobnotka nadobna sklep Mamut

Ze skalarami jest tak, że jak na sklepie są białe, to wszyscy chcą czarne. Gdy przyjdą czarne, to pytają o te białe co były wcześniej. W ramach desperacji ściągamy jedne i drugie a zawiedzeni klienci chcieli złote. W Mamucie są różne różniste, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Skalar czarny sklep Mamut
Skalar czarny sklep Mamut

Jak ja uwielbiam cierniooczki. Ci mali rozrabiacy udowodnią wam, że z waszego akwarium też da się uciec, a już na pewno schować w takie miejsce, że ruski rok ich nie znajdziecie. Ale spójrzcie na te słodkie mordki. Wszystko im można wybaczyć.

Cierniooczek Khula piskorek sklep Mamut
Cierniooczek Khula sklep Mamut

Nie, autorka nie upadła na łeb dając zdjęcie pospolitego danio, bo w wydaniu ZDROWEJ ryby danio są mało pospolite. Można zdrowe danio uznać wręcz za gatunek zagrożony wyginięciem! A tu, proszę. Proste, z nie popalonymi płetwami i wąsiskami jak się patrzy.

Ryba danio sklep Mamut
Ryba danio sklep Mamut

Dla tych, co nie zadowolą się pospolitą rybą, prezentuje się Oryzias latipes. Ta ryżanka jest jednym z gatunków rodzaju ryżanek. Są sławne z tego, że samice zostawiają ikrę przy ciele, a dopiero później doczepiają do rośliny.

Oryzias latipes sklep Mamut
Oryzias latipes sklep Mamut

Wizytówka sklepu

Spis ryb w sklepie Mamut

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności